Oprava videokaret notebooků

Při opravě nebo výměně grafické karty notebooku se setkáváme s technickými výzvami spojenými s její instalací na základní desku notebooku pomocí technologie BGA (Ball Grid Array), kde je čip umístěn na malých pájkovacích kuličkách. Toto uspořádání komplikuje výměnu komponentů, ale pro naše servisní centrum v Praze to není problém, neboť disponujeme kvalifikovanými odborníky, kteří jsou schopni tuto úlohu rychle a kvalitně zvládnout.

Pro výměnu grafické karty je zapotřebí následujícího vybavení:

  • profesionální zařízení pro instalaci BGA čipů;
  • pájecí tavidlo určené pro pájení příslušných spojů;
  • samotný čip.

Opravy spojené s výměnou grafické karty by měl provádět profesionál s odpovídajícími dovednostmi a znalostmi. Tento fakt ovlivňuje vyšší náklady na službu. V Praze je cena za tuto službu minimálně 3000 korun.

Výměna grafické karty by měla být prováděna s garancí! Většina grafických karet notebooků nesnáší zahřívání čipu na teploty kolem 230 stupňů. I když po této tepelné zátěži zařízení krátkodobě funguje správně, výkon se opět zhorší. Naše společnost poskytuje záruku na provedené opravy. Máme zkušenosti s tímto chováním čipů během diagnostiky. Nicméně některá jiná servisní centra tento jev ignorují a využívají ho v podvodných schématech, získávají tak peníze za stejnou operaci minimálně dvakrát. Doba záruky by měla být minimálně šest měsíců.

Chcete prodloužit životnost svého zařízení? Je vhodné provádět opravy grafické karty notebooku na základě nových komponent. Použité díly mají vysoký podíl vad a skrytých poruch. Více než 60 % z nich selže v prvních měsících provozu notebooku. Při nákupu nové součástky je tento riziko pouhých 10 %. Volbou licencovaných produktů lze tento riziko eliminovat, protože v případě vadného výrobku bude poskytnuto vrácení peněz nebo náhrada. Podrobnější informace o této problematice lze nalézt v článku: BGA čipy a reballing.